Yüz Temizleme Jeli Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Faydaları Ne

0
1085

Cildi Pırıl Pırıl Yapan En İyi Yüz Temizleme Jeli Markaları Ve Fiyatları

Yüz temizleme, yüz yıkama jeli, cildimizi derinlemesine temizleyerek gün içerisinde cildimizde biriken toz, kir, mikrop ve bakterilerden cildi arındırır, cilde canlı ve sıhhat bir manzara katar. Yüz temizleme jeli temiz ve sıhhatli bir cildin olmazsa olmazıdır.

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Önce yüzümüzü ılık suyla iyice yıkayalım. Daha sonra jeli avucumuza döküp bununla yüzümüzü ovalayalım. Sürdüğümüz jeli köpürtelim ve yüzümüzü güzelce temizleyelim. Sonra ılık veya sıcak su ile durulayalım.
Yüz temizleme jelini kullanırken nazikçe hareket etmeliyiz. Cildimizin yıpranmaması için hafif hareketlerle ve bastırmadan masaj yaparak programlıyız. Gözlerimize ve etrafına ilişki ettirmemeliyiz.
Jeli kullandıktan sonra cilt tarzımize göre bir nemlendirici krem vakitbiliriz. Böylece gözeneklerimiz azalır ve cildimiz daha bakımlı görünür.
En İyi Yüz Temizleme Jeli Markaları Nelerdir?

Garnier Yüz Temizleme Jeli Fiyatı:34,95 TL’dir.
Babe Soothing Micellar Yatıştırıcı Temizleme Jeli 245 ml Fiyatı:96,48 TL’dir
La Roche PosayEffaclar Yüz Temizleme Jeli Fiyatı: 97,90 TL’dir.
Bioderma Yüz Temizleme Jeli Fiyatı:99,90 TL’dir
Nivea Aqua Sensation Canlandırıcı Temizleme Jeli Fiyatı:31,90 TL
Neutrogena Sivilce Karşıtı Peeling Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli Fiyatı:31,75 TL
Simple Daily Skin Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli 150ml Fiyatı:31,92 TL’dir.
Garnıer Mıcellar Yüz Temizleme Jeli 200 Ml Fiyatı: 34,95 TL’dir.
Neutrogena Deep Clean Yüz Temizleme Jeli 200 ml Fiyat: 17,95 TL’dir.
Yüz Temizleme Jeli Ne İşe Yarar?

Toz, nem, aşırı yağlanma, hava pisliği ve kozmetik ürünler cilt gözeneklerini tıkar ve kuruluğa neden olur. Gözenekler tıkanınca sivilceler, kara noktalar ve diğer cilt sorunları oluşmaya başlar. Cilt hijyenikliğine özen gösterilirse bu tür şeyler ortaya gelmez. Yüz temizleme jelleri bu hususta büyük rol üstlenir.

Cilt hijyenikliğinde kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden bir tanesi de yüz temizleme jelleridir.

Yüz temizleme jelleri, insanların cilt bakımında en fazla kullandığı ürünlerden bir tanesidir. Zaten natural yüz temizleme jellerinin derli toplu olarak kullanılması lazım olur. Yüzümüz gün boyu bölgesel faktörlere maruz kalır ve kirlenir. İşte yüz bölgesinin kirlerden arındırılması için bu ürünlerden faydkısmılır.

Cilt gözeneklerini derinlemesine temizler.
Yüzdeki yağ seviyesinı dengeler, çok yağı alır.
Sivilcelere iyi gelir, kara noktalardan arındırır.
Cilde aydınlık ve parlaklık sunar.
Cildi tazeler ve yeni hücrelerin oluşumuna yardımcı olur.
Yüz Temizleme Jelleri Cilde Zarar Verir mi?

Pazarda tespit edilen yüz temizleme ürünleri 3 ayrı formda satılmaktadır. Süt temizleyici, temizleme jeli ve temizleme köpüğü olarak sunulan bu ürünler yüz hijyenikliğinde sık sık kullanılmaktadır. Hangi ürünü seçeceğinize kendi greksinimlerinizı ve cilt tarzınızı göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

Eğer kullanacağınız yüz temizleme jelini doğru seçerseniz cildinizde herhangi bir yan tesire neden olmaz. Fakat natural olanların kullanılması lazım olur. Paraben, parfüm ve başka kimyasalların bulunduğu ürünler katiyen yüz bölgesine uygulanmamalıdır. Diğer türlü cildiniz zarar görür ve akne oluşmaya başlar.